Renault predstavil novo vizijo: Kangoo Break´up
Napisal: es, dne 21.08.2002 :: Prototipi
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Odkar je Renault predstavil svoj model Kangoo-ja leta 1997, se je zvrstilo že veliko različic tega modela (4x4, Express …), ki naj bi predvsem služil svojim uporabnikom, kot praktičen in funkcionalen avtomobil. Enega izmed teh smo pred kratkim tudi preizkusili in vam ga bomo v prihodnjih dneh tudi predstavili!
Tako je Renault na mednarodnem salonu v Val d´Isèr-u (19th International 4WD and SUV Motor Show), ki je trajal od 10. do 18. Avgusta v prelepem francoskem mestu, predstavil svojo vizijo 4WD fun mobila. Kangoo Break´up je namenjen predvsem ljudem, ki se ukvarjajo z modernimi športi. Tako v avtomobilu potrebujejo določen prostor za svoje pripomočke, ki jih uporabljajo pri svojih vragolijah, kot so gorsko kolesarjenje, jadranje s padalom, deskanje na vodi ali smučanje.
S svojo preprosto in razločno obliko je Break´up še vedno podoben družini Kangoo-jev. Karoserija novega Break-upa je nekoliko daljša od klasičnega Kangoo-ja, Renault pa mu je namenil 1.6 16V motor, ki razvije do 110 KM, kar mu da dovolj poskočnosti. 17´´ kolesa iz GRIFFON zlitine in pnevmatikami dimenzij 215/65 pa zagotavljajo precizno in zanesljivo vodljivost avtomobila, ki dovoljuje vozniku, da z njim odkrije vse vrste poti in terenov.
S svojim stalnim štirikolesnim pogonom s hidravlično sklopko in veliko oddaljenostjo od tal (330 mm) ta model Kangoo-ja nekako cilja že na off-road avtomobile. Kombinacija barv – karoserija v »Buttercup Yellow« in zaščitni odbijači v »Monocrome Grey« barvi, ki obdajajo celotno karoserijo, je bila posebej razvita za to verzijo Kangoo-ja in poudarja dvotonski izgled avtomobila.
Renault Break´up nadaljuje oblikovalsko pot Kangoo-ja, ki bi naj bi predstavljal predvsem praktični avtomobil. Zanimivi so predvsem sprednji žarometi, ki kažejo v katero smer namerava Renault razvijati svojega Kangoo-ja. Da bi avto bil čim bolj podoben pickup-u je od klasičnega Kangoo-ja ostala samo zunanja oblika. Manjkajo tako zadnja okna kot streha na zadnjem delu. Tako so pridobili zelo fleksibilen 106 litrski prtljažni prostor. V stranskem delu tega prtljažnega prostora najdemo priročne predale za razne malenkosti, ki se dajo tudi zakleniti. Na desni strani prtljažnega prostora pa najdemo mali kovček, ki ga lahko odstranimo in vzamemo s sabo. Nakladanje gorskih koles, jadralnih desk in podobnega nikoli ni bilo enostavneje. Predvsem zanimiva je praktična rešitev (katerih imajo pri Renaultu na pretek) nakladanja gorskih koles. Dve nosilca skrita v dnu prtljažnega prostora lahko odpremo in na njih položimo zadnje kolo gorskega kolesa. Sprednje kolo kolesa pride v posebne utore pri strehi avtomobila, medtem, ko so na vsaki strani še posebne stranske opore s katerimi fiksiramo gorsko kolo. Za še večjo variabilnost poskrbijo zadnja vrata na Break´up-u. Le-ta se dajo odpirati za 90° v obe smeri (tako v zunanjost kot tudi v notranjost avtomobila). Tako jih lahko pritrdimo v notranjosti in pridobimo skoraj ravni stranski nakladalni prostor ali pa jih zapremo in lahko v notranjost spravimo različne predmete, ki jih pritrdimo s posebnimi jermeni, da se med vožnjo ne morejo premikati.
Prtljažni prostor in potniško kabino loči pomično steklo, ki se premika s pomočjo elektrike, to poskrbi za še boljšo preglednost in razsvetljenost potniške kabine. Pod pomičnim steklom na zanimivem mestu najdemo rezervno kolo prekrito z zaščito na kateri se nahaja velik logotip Renaulta in ime modela.
Kangooji so že znani po prijazni potniški kabini. Le ta je zelo prostorna, ponuja pet udobnih sedežev na katerih se udobno počutijo tudi ljudje višje rasti, ponuja pa tudi dvojna drsna vrata za lažji dostop do zadnje klopi. Novinec ima sedeže preoblečene s posebno trpežno tkanino v zanimivi »Peacock-Blue« barvi. Tkanina je zelo prijazna za čiščenje, saj se lahko enostavno očisti z mokro gobo.
Renault Break´up je avto za vožnjo po brezpotjih in zanimivih pokrajinah, za še boljši razgled pa skrbi velika steklena streha, ki je na sredini ločena s prečnim nosilcem. Da pa se na brezpotjih ne bi izgubili poskrbi navigacijski sistem z velikim ekranom vgrajenim na sredini armaturne plošče.
Renault-u je z modelom Break´up ponovno uspel oblikovati priročen in na pogled zanimiv avtomobil, ki pa zna biti predvsem praktičen. Modela bodo še posebej veseli vsi gorski kolesarji in ostali, ki se ukvarjajo s modernimi športi in imajo problem, kako svoje pripomočke na čim bolj eleganten način spraviti v jeklenega konjička.






